Biuro architektoniczne, które powstało w wyniku wspólnej pasji do architektury, prowadzone przez państwo Błażko - Agnieszkę i Andrzeja- stąd też wywodzi się skrót AA. Postawili oni na mocne wartości, którymi kierują się w projektowaniu, czyli na dogodnych rozwiązaniach w przestrzeni, aby były funkcjonalne i estetyczne oraz na zgodność budynków z otoczeniem - tym naturalnym, a czasami z historycznym. Decyzja o rebrandingu wynikała z potrzeby zadbania o wizerunek wizualny firmy.
marta wołejko-wołejszo managment
konrad roche art direction / graphic design
adrian turulski web development
-
Potrzebą stworzenia nowej wizualnej odsłony pracowni było zaprezentowanie strony internetowej w architektonicznym świecie, a dodatkowo by ułatwić odnalezienie pracowni w internecie przez potencjalnych klientów prywatnych. Samo portfolio webowe miało być przejrzyste, ale również wyczerpująco opisywać wybrane budynki, gdyby odbiorca chciał znać szczegóły architektoniczne. Pracownia tworzy dużą ilość publikacji oraz zbiera wiele wpisów na temat budynków, które projektuje, więc pojawiła się również potrzeba prezentowania aktualności związanych z działalnością pracowni oraz spis publikacji. W zewnętrznym odczuciu pracownia chciała nie tylko postawić na profesjonalny wizerunek, ale zaprezentować siebie jako osoby interesujące się architekturą z pasji oraz zaprezentowaniu podstawowych materiałów budowlanych, ponieważ ich dobór jest bardzo ważny w przekazie samych budynków.
Postawiliśmy na proste oraz mocne rozwiązania w designie logo jak i przejrzystości strony, która kładzie nacisk na wizualizacje i realizacje. Kształt sygnetu oraz dobór kolorów wynika z projektów pojawiających się w portfolio pracowni. Mamy tutaj projekty, w których dominuje cegła lub dachówka w czerwonym kolorze oraz szarość elewacji. Formy budynków są bardzo kanciaste, ale mają swój charakterystyczny sznyt, który chcieliśmy zawrzeć w znaku. Zastosowany kolor cegły nie dominuje, dookreśla tylko wizerunek firmy jak i pozwala na szersze użycie w materiałach, w których istnieje potrzeba użycia koloru i zapamiętywania wizerunku jako spójnej marki - podobnie jak w projektach pracowni. Duża ilość światła pozwala na dokładne spojrzenie na prezentowane projekty architektoniczne wraz z łatwym odczytywaniem informacji o nich, bez rozproszenia dodatkowymi elementami.